Okapy przyścienne okrągłe

Okapy przyścienne okrągłe charakteryzują się owalnym kształtem i montażem na ścianie nad kuchenką lub płytą grzewczą. Mają postać foremnej tuby, która bezproblemowo wpasuje się w miejsce między szafkami górnymi. Okap przyścienny okrągły pasuje do nowoczesnej kuchni, w której liczy się dobry design i czyste powietrze. Niewielka średnica sprawia, że okap łączy w sobie smukłość oraz wydajność i skuteczność działania. Sprawdź modele okrągłych okapów w kolorze czarnym, białym lub INOX.

STRONA GŁÓWNA / Okapy Kuchenne / Przyścienne Okrągłe

Wyświetlanie produktów 1 - 21 z 28

Wyświetl: 42 / 84 / Wszystkie

Okapy przyścienne okrągłe – nowoczesne i eleganckie

Okapy przyścienne okrągłe to prawdziwa gratka dla miłośników designu i technologii. Sterowane dotykowo wpisują się w spójny wystrój nowoczesnej kuchni i zaawansowanych urządzeń gospodarstwa domowego. Wykonane z wytrzymałych i szlachetnych materiałów (wysokiej jakości stal nierdzewna, szkło hartowane) służą dzielnie przez wiele lat. Przedni panel sterujący niektórych modeli na myśl przywodzi nowoczesny tablet na miarę XXI wieku. Nad wzornictwem okapów czuwają utalentowani projektanci, którzy, we współpracy z doświadczonymi inżynierami, dostarczają produkt niezawodny.

Funkcje okapów przyściennych okrągłych

Główną funkcją wszystkich okapów kuchennych jest oczyszczanie powietrza. Jest to możliwe dzięki przemyślanej technologii. Podczas gotowania w kuchni gromadzi się dużo wilgotnych oparów cząsteczek tłuszczu oraz brudu. Po włączeniu okapu przyściennego w kształcie tuby uruchamia się silnik, który zasysa parę wodną i nieczystości. Tłuszcz i brud gromadzą się na filtrze metalowym, mającym postać aluminiowych siateczek. Gdy urządzenie jest podłączone rurą do komina wentylacyjnego – opary usuwane są poza pomieszczenie. Gdy okap przyścienny okrągły pracuje jako pochłaniacz – nieprzyjemne zapachy są neutralizowane za pomocą wymiennego filtra węglowego.

Okapy przyścienne okrągłe GLOBALO wyposażone są w wyświetlacz LED, na którym pojawiają się aktualnie włączone programy. LED-owe jest również oświetlenie, które zapewnia wyraźne światło oraz dba o niższe rachunki za energię elektryczną. Większość modeli może pracować z silnikiem zewnętrznym. Jest to rozwiązanie, dzięki któremu wszelkie odgłosy pracującej turbiny przeniesione są do osobnego pomieszczenia (np. na strych, do garażu). W kuchni pozostaje jedynie cichy szmer przepływającego powietrza.

Rodzaje okapów przyściennych okrągłych

Okapy przyścienne okrągłe mają zwykle postać tuby przymocowanej do ściany nad płytą grzewczą. Występują w kilku kolorach, z których najpopularniejszym są czerń, biel oraz kolor INOX. Cechują się cichą pracą oraz dużą wydajnością, która pozwoli filtrować powietrze nawet w bardzo rozległych pomieszczeniach. Dodatkowe funkcje (jak np. timer) pozwalają ustawić wyłączenie okapu w zakresie od 10 do 90 minut. Zdecydowanie ułatwia to gotowanie. Okapy okrągłe GLOBALO to czysta przyjemność przygotowywania posiłków i przebywania w kuchni.